ایمپلنت

 


 

ایمپلنت پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود.

دندان متحرک، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند. حدود 3 تا 6 ماه زمان لازم برای رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت است.

هنگام انتخاب ایمپلنت میزان استخوان در دسترس، میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت در نظر گرفته می شود. اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود. ایمپلنت می تواند بلافاصله پس از از دست رفتن دندان و کشیدن آن یا پس از زمان طولانی ترمیم، جایگزین شود. شکل ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است. پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع با ایمپلنت امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری است. اگر گذاشتن با تاخیر ایمپلنت پیشنهاد می شود ایمپلنت های کوچکتر و استوانه ای به دلیل در دسترس بودن استخوان کمتر استفاده می شود.

 

ایمپلنت های دندانی دارای مقاومت بالا و زیبایی فوق العاده بوده و با توجه به پیشینه چندین ساله بسیار موفق،بهترین گزینه برای رفع مشکلات بی دندانی می باشد.

خوشبختانه قرار دادن ایمپلنت ها در فک ساده است و ناراحتی و عوارض خاصی در در بر ندارد و با توجه به راحتی کار و هزینه مناسب،لبخندی زیبا،اعتماد به نفس بالا وراحتی در جویدن را به شما عزیزان هدیه می دهد.

                          

 کاشت دندان یا implant  بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد . داشتن دندانهای سالم بخش مهمی از شخصیت و زندگی همه مارا تشکیل می دهد.شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای بنام بی دندانی سخت باشد ولی متاسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را ازدست بدهیم.وقتی دندانی را ازدست می دهیم، به همان اندازه از راحتی زندگی فاصله می گیریم.تا چند دهه پیش اگرچنین انتفاقی می افتاد هیچ راهی جز استفاده از دندانهای مصنوعی نبود ولی خوشبختانه امروزه ایمپلنت ها می توانند مفهوم بی دندانی را بی معنی کرده ودر صورت رعایت کامل و بدون نقص بهداشت می توانند تا پایان عمر نقش دندان را ایفا نمایند.

 

مکان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که دندانپزشک انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است. میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.

 

 

در مرکز دندانپزشکی دکتربهزاد فیاض پور امکانات لازم وبروز جهت استریلیزاسیون و رعایت تمام موارد بهداشتی وجلوگیری از انتقال عفونت بین بیماران وجود دارد. دراین مرکز کلیه وسایل درچند مرحله ضدعفونی, استریل و پاک می شوند و تاجای امکان از لوازم یکبار مصرف استفاده می شود.

 

footer